Технології

Компанія Олстас використовує інноваційні технології в аграрному виробництві:

Система обробітку грунту Strip-Till

З 2013 р. компанія використовує 16-ти рядні агрегати Orthmann (США) для смугової обробки ґрунту. Агрегати з осені обробляють землю смугами з одночасним внесенням рідких та сухих добрив. Навесні в оброблені смуги проводиться посів просапних культур (кукурудза, соняшник).

Технологія дозволяє зменшити кількість проходів техніки, значно підвищує ефективність застосування добрив.

Також Strip-Till значно скорочує час підготовки площ під посів, тим самим скорочує кількість необхідної техніки (амортизація, кількість механізаторів та ін.)

З весни 2016 р. система Strip-Till використовується і для посіву зернових культур, сої, ріпаку. Роботу виконує новинка світової аграрної технології – комбінована сівалка Horcsh-Focus, яка за один прохід глибоко розпушує ряди під посів, вносить на різні глибини добрива, проводить посів культури.


Обробіток Strip-Till з внесенням рідких добрив


Диференційоване внесення комплексних добрив

Системи автоматичного керування

Системи автоматичного керування (точність RTK) на основній техніці включаючи зернозбиральні комбайни.

Використання зазначеної технології забезпечує точність «від проходу до проходу» різноманітної техніки з відхиленням до 2,5 см, що є нагальною потребою при використанні технології Strip-Till (обробка по рядах)

Автопілот, встановлений на тракторі (комбайні, самохідному обприскувачі), дозволяє трактористу повністю зосередитися на роботі агрегату (внесення добрив, посів, дозування ЗЗР, комбайнування) – «керувати» немає необхідності.

Ще однією перевагою автопілоту є можливість в автоматичному режимі передавати карту поля з даними проходу з одного агрегату на інший. Тобто з першим проходом техніки створюється карта поля, за якою працюють всі наступні агрегати. Як наслідок – відсутність похибок обробки ґрунту, застосування засобів захисту рослин, диференційоване внесення добрив, посів з відключенням висіваючих вузлів при підході до вже посіяних ділянок тощо.


Rubin gigant Lemken

 


Turbochisel Great Plains


Плуг Lemken Euro


Вапнування грунту


Horsch Focus

 


John Deere 1770 – посів кукурудзи з внесенням рідких добрив

 

GPS – контроль

GPS – контроль експлуатації техніки та руху автотранспорту Агроконтроль

На кожній одиниці техніки встановлені електронні датчики GPS, дозволяють отримувати он-лайн дані про місцезнаходження конкретної одиниці техніки, швидкості її руху, витраті палива, обробленої площі тощо.

Дана система дозволяє здійснювати повний контроль за роботою техніки в полі (хід виконання робіт), за пересуванням автотехніки під час перевезення зерна з поля, інших транспортних робіт.

Використання Агроконтролю дозволило компанії перейти на електронну систему обліку с/г ресурсу, відпрацьованого часу, виконаних робіт.

Система супутникового моніторингу посівів Cropio

Програма Cropio дозволяє фахівцям аналітичного відділу компанії Олстас щотижнево здійснювати моніторинг стану посівів, в режимі он-лайн отримувати індекс вегетації посівів, визначати проблемні місця на полях для подальшого візуального та лабораторного досліджень, визначати ступінь готовності полів до збирання, необхідність проведення десікації тощо.

Для більш детального огляду посівів в компанії використовується квадрокоптер з можливістю відео/фото зйомки 4К. Використання квадрокоптера дозволяє керівництву компанії мати детальну інформацію про стан посівів, слабкі місця та іншу необхідну інформацію для прийняття оперативних управлінських рішень.

Системи точного землеробства

Сезон 2017 р. Олстас починає з впровадження нових систем точного землеробства – диференційоване внесення добрив пневматичним агрегатом Rauch, сівалкою Horcsh, підживлювачем для міжрядного внесення рідких добрив Farmet, Strip-Till культиватором Orthmann.


Карта продуктивності


Внесення добрив Rauch


John Deere 4730


Приготування робочого розчину для оприскувача


Жнива з використанням автопілотів